Ochrana Tovaru

Ochrana tovaru pomocou EAS antén

Do priestoru východu z predajne sú inštalované detekčné (EAS) antény systému (RF,AM,EM,RFID) tak, aby každý zákazník medzi nimi musel prejsť. V prípade, že má u seba označený tovar, detekčné antény systému spustia poplach. Detekčné antény nám poskytujú možnosť zabezpečenia tovarov rôznych veľkostí i druhov.

V ponuke sú tri možné riešenia ochrany tovaru v predajni:
  • AM- akustomagnetická ochrana tovaru
  • AM- akustomagnetická ochrana tovaru
  • RF- rádiofrekvenčná ochrana tovaru

Pri týchto systémoch sa používa špecifický sortiment ochranných nálepiek, pevných etikiet a ďalšieho príslušenstva (deaktivátory nálepiek, ručné overovače poplachov, magnetické oddeľovače pevných etikiet, špendlíky, lanká.) Systémy môžu byť doplnené o detektor kovu, ktorý diskrétne odhalí zlodeja s taškou, škatuľou či kabátom uspôsobeným na krádež v obchode.

RF-radiofrekvenčné brány (antény)

Rádiofrekvenčná ochrana tovaru – „RF systém“ je založená na detekcii RF bezpečnostných prvkov (etikiet) v poli vytvorenom medzi dvojicou antén (dual system) alebo po oboch stranách jednej antény(mono system). Systémy svetovej značky Gateway sú riadené mikroprocesorom a sú vybavené pokrokovým digitálnym spracovaním signálu. Vybrané (RF) systémy môžu byť vybavené integrovaným detektorom kovových predmetov (tašky alebo bunda vystlaná alobalom, atď.) ďalej je k dispozícii robustný systém EXERT s integrovaným tienením vhodný pre inštaláciu medzi pokladne v super/hypermarketoch.

AM-akustomagneticé brány (systény)

Akustomagnetická ochrana tovaru –„AM systém“ je založená na detekcii bezpečnostných prvkov (etikiet) v poli vytvorenom jednou alebo viacerými anténami. Základom AM systémov Gateway je riadiaca elektronika, ku ktorej je možné pripojiť jednu až tri antény. Všetky AM systémy inštalované v dosahu cca 150m sú synchronizované. Tým je 100% eliminované vzájomné ovplyvňovanie, ku ktorému dochádza najčastejšie u RF systémov v obchodných centrách. AM systémy detekujú najspolahlivejšie zo všetkych troch technológií.

EM-elektromagnetické brány (systény)

Elektromagnetická ochrana tovaru – „EM systém“ je určená zväčša na ochranu tovaru v drogériach a na ochranu knižničného fondu v knižniciach a kníhkupectvách. Elektromagnetická ochrana je založená na detekcii EM etikiet v elektromagnetickom poli medzi dvojicou antén. V prípade potreby sa dá priechod rozšíriť o ďalšie EM antény (brány) a vytvoriť tak dvojitý a viacnásobný priechod. EM systémy Gateway sú riadené mikroprocesorom a sú vybavené pokrokovým digitálnym spracovaním signálu. Antény sú vyrobené z priehľadného plexiskla (EM 700) alebo dreva (EM 500).

Ochrana tovaru pomocou slučkových alarmov

Slučková káblová ochrana je mechanický systém zabezpečenia tovaru proti jeho odcudzeniu. Slučková ochrana funguje na princípe sledovania elektrickej slučky vedenej káblom k stráženému produktu, ku ktorému je pripevnený senzor. Poplachy vyhodnocuje centrálna jednotka, ktorá môže byť rozšíriteľná pripojením rozbočovačov. Slučková káblová ochrana umožňuje zákazníkom bezprostredný kontakt s tovarom, zároveň znižuje množstvo krádeží na minimum.Pri elektronickej slučkovej ochrane tovaru je strážený tovar prepojený so zabezpečovacím zariadením pomocou senzora – snímača umiestneného na kábliku Slučková káblová ochrana zabezpečuje chránený tovar pomocou uzavretej elektronickej slučky. V prípade pokusu o odcudzenie vystaveného chráneného tovaru je narušený senzor, ktorý spustí alarm. Pre vloženie a odstránenie chráneného tovaru z expozície slúžia špeciálne kódované kľúče, ktoré umožnia odblokovať senzor(slučku) bez spustenia alarmu.

Ochranné obaly

Je dokázané, že skrytý tovar nepredáva! Zákazník má obmedzený prístup vtedy, ak je tovar za pultom alebo je uzamknutý v zobrazovacom riešení (vitrínke). Obmedzený a skrytý tovar ovplyvňuje obrat negatívne. Ochranné bezpečnostné obaly preukázateľne zvyšujú tržby a znižujú krádeže na minimum. Bezpečnostné ochranné obaly MW security sú zárukou ľahkej manipulácie a najbezpečnejšieho systému zamykania na trhu. Ochranné bezpečnostné obaly MW security poskytujú širokú ponuku rôznych formátov schopných zabezpečiť produkty rôznych veľkostí. Ochranné bezpečnostné obaly MW security poskytujú vysoko bezpečný uzamykací mechanizmus umožňujúci rýchlu manipuláciu. Ochranný bezpečnostný obaly je vyrobený z tvrdeného polykarbonátu, ktorý zaručuje vynikajúcu mechanickú odolnosť.

Ochranné kódy

Ochranné kódy – pevné etikety slúžia k ochrane tovaru v predajni. Pevné etikety sa umiestňujú na tovar, ktorý je potrebné zabezpečiť. V prípade pokusu o odcudzenie chráneného tovaru vyvolá detekčná (EAS) brána zvukový i optický alarm. Tieto kódy môžu byť vyhotovené s prídavnými ochrannými prvkami ako je napr. atrament, kde pri pokuse strhnúť tento kód sa atrament na chránený tovar vyleje a znehodnotí ho.

Ochranné kódy v našej ponuke sú v prevedení
  • RF -rádiofrekvenčné
  • AM -akustomagnetické
  • EM -elektromagnetické

Etikety

Ochranné kódy - lepiace etikety slúžia k ochrane a zabezpečeniu tovaru v predajni. Bezpečnostné lepiace etikety sa umiestnia na tovar ktorý potrebujeme zabezpečiť voči odcudzeniu.

Lepiace etikety v našej ponuke sú v prevedení
  • RF -rádiofrekvenčné
  • AM -akustomagnetické
  • EM -elektromagnetické

V kombinácii s ďalším vybavením ako je deaktivátor samolepiacich etikiet a detektor (EAS brány), tvorí komplexnú ochranu tovaru v predajni.

Bezpečnostné zrkadlá

Pre výrobu bezpečnostných zrkadiel je použitý materiál PLEXIGLASS XT firmy Rhöm. Bezpečnostné zrkadlá sú vyrábané s presným polomerom zakrivenia, ktorý je kontrolovaný laserovými optickými snímačmi. Tým nedochádza na okraji bezpečnostných zrkadiel ku skresleniu, čo umožňuje presný odhad vzdialenosti pozorovaného predmetu.

Interiérové zrkadlá

Parabolické interiérové zrkadlá sú mierne vypuklé odľahčené zrkadlá určené pre dohľad v nepriehľadných miestach. Používajú sa pre zvýšenie bezpečnosti v obchodoch, na benzínových pumpách, letiskách, pri pokladniach a podobne. Komplet obsahuje univerzálny držiak a plastovú podložku. S ich pomocou je možná jednoduchá inštalácia a nastavenie bezpečnostného zrkadla do ľubovoľnej polohy. Vyrábajú sa s čiernou obvodovou gumou alebo na prianie zákazníka s bielou (bez príplatku). Výrobky sú dodávané v baleniach z vlnitej lepenky a pri doprave obalené fóliou.

Dopravné zrkadlá

Dopravné zrkadlá slúžia pre zlepšenie prehľadnosti a bezpečnosti na pozemných komunikáciách a križovatkách. Certifikované zrkadla sa používajú na verejných komunikáciách (MEGA 900, MEGA 1200, MEGA 600x800 a MEGA 800x1000), necertifikované do vlastných vjazdov, vrátnic, na súkromné pozemky. Dodávajú sa s držiakom pre stĺpik o priemere 60 mm alebo na prianie zákazníka pre stĺpik o priemere 76 a 130 mm (bez príplatku). Držiak dovoľuje nastavenie zrkadla vo vodorovnej polohe ± 360o a vo zvislej polohe ± 30o Výrobky sú dodávané v baleniach z vlnitej lepenky a pri doprave obalené fóliou.